Menu
KOŠÍK

Včelárska literatúra

Včelárska literatúra
Dr. Fridrich Pohl je promovaný biológ a odborník na choroby včiel. Včelárom napomáha  vo všetkých oblastiach  týkajúcich sa zdravia včiel. Vo svojej príručke opisuje veľký počet chorôb, ale aj liečebných a preventívnych opatrení. Včelárom sťažujú prácu nielen obávané choroby  a ich sp..
18,90€
Chov včiel pdirodzene,jednoducho a úspešneČo potrebujú včely, aby ich chov bol úspešný ?  Najdôležitejšie je pre nich prirodzená mikroklíma v plodisku. Čo túto mikroklímu narušuje ? Medzera medzi plástom a stenou. Prečo? To vysvetľuje  autortejto knižky a navrhuje tiež dva moderné úly , kt..
7,05€
Táto kniha je určená nielen začiatočníkom , ale i skúseným  včelárom a záujemcom o prírodu, ktorý  sa chcú  zoznámiť  s alternatívnym spôsobom  včelárenia, čím prinášajú nový pohľad na prirodzené súvislosti a vzťahy  vo včelstve. Nieje to klasická a návodná príručka ,al..
18,28€
Obrazový sprievodcaPraktický sprievodca  pre včelárov od akvizície  cez Včelárske práce po medobranieTato obsiahla príručka vás prevedenie včelarstvom krok za krokom. Poradí vám, ako včelstva vybrať, kde ich získať, akým zpôsobom ich previesť a usadit do úľa, odporučí, ako sa v priebehu ro..
14,15€
Praktická príručka pre včelárov sa zaoberá medovicou,ako významným zdrojom včelej znášky a jej hmyzími producentmi.Medovica je...sladká tekutina, ktorú zbierajú včely na ihličí ,listoch a vetvičkách rastlín .Prinášajú ju do úľa  a tvoria z nej med,ktorý je známy pod názvom /lesný/.Medovina je b..
8,60€
Publikácia ktorá je nápomocná všetkým včelárom pri získavaní kvalitného medu, ako pre vlastnú potrebu ako i pre trh aj špeciálnu produkciu medu ako liek.Väzba:mäkká 43 stránAutor:Dr.Ing.František Kramler,Ing Vladimír Veselý,CSC.,,Ing..Dalibor Titěra,CSc.Tretie vydanie 2006Jazyk:Český ..
2,47€
Rozprávky škriatka MedovníčkaPod osemelým dubom uprostred lúky si postavil svoju  chalúpku malý mužíček škriatok Medovníček.Nenosí bradu ako ostatní škriatkovia a má zdravé červené líčka pretože,veľmi rád jedáva med. Kamaráti sa so všetkými včielkami v okolí a pomáha aj ostatným  zvieratká..
8,30€
Včelárstvo je radostná a veľmi pestrá činnosť, ktorá môže byť zdrojom celoživotného  potešenia, ale aj stále  nových poznatkov. Aj pri včelárení sa však stretávame s problémami.  Kľúčom k úspešnému včeláreniu sú vedomosti, vďaka  ktorým  problém včas spoznáme a dôvera v seba..
14,00€
Aj v tejto knihe pre začínajúcich  včelárov  sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť aby ste zožali svoj prvý  med. Táto nápadité upravená kniha čítavou formou popisuje ako si má postupovať  začínajúci včelár  od nákupu včelstva až po prvú žat u medu. Autorka uvádza praktic..
14,00€
Táto  základná publikácia začínajúceho včelára by nemala chýbať ani u Vás.  V knihe sa autori zaoberajú dôležitými teoretickými i praktickými otázkami chovu včiel,to znamená napr.anatómiou včely,jednotlivými činnosťami včelstva,plemenárskou prácou,podrobne opisuje  ošetrovanie včelsti..
13,20€
Včelárstvo
VYPREDANÉ
Ako prejav úcty autorovi publikácie "Pčolarstvo,, Gejzovi Žebráckemu pri príležitosti stého vydania pôvodného vydania. Z iniciatívy predkladá Imrich Liptovský nadšený propagátor včelárstva.Rozdiel medzi včelárením pred sto rokmi je veľký.Všetko sa zmenilo. V minulosti príroda poskytovala väčšie množ..
4,40€
Kniha ponúka celistvý  pohľad na zdravé a choré včelstva a jeho snahou ja pomôcť chovateľom sa dobre v tejto problematike zorientovať , včas rozpoznať príznaky  napadnutia včiel a zvoliť účinný postup nápravy.Samostatné kapitoly sú venované včeliemu plodu nemociam včiel podľa ich pôvodcov ..
14,00€
Zobrazené 1 až 12 z 16 (2 stránok)